Ilmumisaasta 2014
Formaat kõvakaaneline
Lehekülgi 320
Mõõt 140 x 215
Kujundus Mari Kaljuste
Kirjastus Hea Raamat OÜ
Minu esseistlik arutlus on pühendatud üleilmastumisega kaasnevale ühele kõige põletavamale teemale − kuidas mõista teistest kultuuridest pärit inimesi ja iseennast. Raamatus avatakse mehhanismid, mille kaudu tekitatakse ja taasluuakse enesesarnasust ehk sotsiaalset fraktaalsust ning mõjutatakse üksteist. Paralleelkaasajad on täna üha ilmsemad, elulaadide ja elamistingimuste erinevused on kasvanud drastiliselt, näeme kultuurilisi ja usulisi arusaamu, mis pärinevad justkui erinevatest ajastutest. Tulemuseks on regulaarselt tekkivad pingekolded ja konfliktid, mille hoiatav näide on Ukrainas 2014. aasta suvel toimuv terrorism ja sõjategevus.
Teabeküllases raamatus arendatakse edasi Samuel Huntingtoni poolt pakutud maailmakorralduse mudelit täpsustades seda kolme tsivilisatsiooni − lääne-kristliku, slaavi-õigeuskliku ja islami – lõikes. Viimastel aegadel võib märgata kahe esimese mentaalset lähenemist, mille mootoriks on sarnane väärtuseline taust ja mõlema läänevastane positsioneerumine. Autor jõuab järeldusele, et niisugune on kaasaegse maailma üks keskne intriig ja lahendust vajav vastasseis, mis puudutab otseselt ka Eesti tulevikku.
Raamat on saadaval hästivarustatud raamatupoodides. Autogrammiga raamatut kuni kaupa jätkub on võimalik tellida sõbrahinnaga otse autorilt- tel 5277673.
Loe lisaks:
T. Lukas. “Tsivilisatsioonid põrkuvad”. Tartu Postimees. 9. oktoober 2014.a.
J. Aaviksoo. Arvustus: Kas me jääme ellu? Jüri Saar. XXI sajandi väljakutse: Tsivilisatsioonid, kultuurid, väärtused. Tallinn: Hea Raamat, 2014. Akadeemia, 2015/ 5, lk. 928-931.
A. Altosaar. “Vene õiglus ja Allahi käsk”. Sirp, 22. jaanuar 2016.a.